Воскресенье, 19.05.2024, 03:20

Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гость · RSS
Категорії розділів
 
Вхід на сайт
 

 

 Каталог статей
Головна » Статті » Статті про місто

Домашні тваринки, які можуть проспати цілий рік.

 Це різновид сухопутних равликів розміром 15-20 сантиметрів, які мають 4 вусика, на двох з них розташовані чорні цяточки, що відіграють роль очей. Всі органи розташовані всередині мушлі конічної форми з 7 – 9 витків.   Равлики – нічні мешканці, але і вдень дуже цікаво спостерігати за їх життям. Вони звикають до господарів і з задоволенням  повзають по руці. В разі переляку  ахатини  кумедно свистять. Можна годинами спостерігати за їх рухом по стінках акваріуму і перелазанням по перешкодах.  Хто бачить їх вперше, не можуть відірвати погляду від хвилі, яка утворюється м’язами на нозі  равлика під час пересування по стінках  посудини. Ахатини не викликають алергії, їх не потрібно вигулювати, можна взяти з собою в подорож, або на відпочинок. Вони легко переносять відсутність господаря вдома навіть протягом місяця. Були випадки, коли вони  впадали в сплячку, закриваючись плівочкою,   і просинались через рік.

 

Утримувати ахатинів можна вдома в скляному,  або пластиковому посуді. В більшості випадків їх  садять у акваріуми. На 5 равликів потрібно  посуд 1200 х 1500 х 30 сантиметрів. Обов’язково накрити кришкою з отворами, через які не може пролізти мушля тваринки. На дно викладається шар грунту  з кількома шматочками  кори, яку вони використовують для схованок. В якості грунту використовують землю для бегонії, азалії, або кокосовий субстрат.  Дуже красиво  равлики  виглядають в скляних ємностях, зроблених  у вигляді великого фужеру. Вдень температура повітря в акваріумі  повинна бути 25-26 градусів, вночі – 21-23. Вологість підтримують біля 75-90 %. Це досягається обприскуванням стінок  акваріума з пульверизатора 1-2 рази на день,  та бажано ставити міні басейн, щоб равлик міг попити води, або покупатися. Вони добре запам’ятовують місце годівлі.  Відомі випадки, коли ахатини верталися на це місце, якщо їх відносили за 30 метрів.

 

Їдять ахатини зелень, овочі, фрукти, салати, огірки, кабачки, баклажани, картоплю, корм для акваріумних рибок, котячий і  собачий сухий корм, вівсяні пластівці, варені яйця, потерті горіхи, дитяче харчування. Шкодить їм солона, гостра, маринована, солодка копчена, смажена їжа, крохмаль.  Для побудови мушлі  треба давати молоту шкарлупу сирих яєць, крейду.  Не можна давати апельсини і ананаси, бо їх сік  роз’їдає панцир равлика. Загинути тваринки можуть від нестачі вологи, хімічного опіку,  купання в гарячій воді. А ось в теплій воді вони дуже люблять купатися.  Бажано це робити ввечері, щоб  равлик вже не засинав до ранку.  – Я викладаю своїх тваринок в раковину і поливаю теплою водою. Вони дуже кумедно виповзають з мушлі і розтягуються на всю свою довжину до 20 сантиметрів, - розповідає Інна Копилова, 57 років. Вони дуже цікаві. Мій знайомий Дмитро Марков з Харкова вже 5 років вирощує равликів на продаж. Навіть свій сайт організував. Продає від 10 до 550 гривень за  тваринку.

Статевозрілими равлики стають в 5 – 9 місяців, в залежності від виду. Вони гермафродити, кожна тваринка має  чоловічі і жіночі статеві органи.  Більший за розміром равлик стає  самкою, менший самцем. Якщо однакові, то можуть не розмножуватись. Справа на щоці  равлика є невелика гулька, в якій розташований статевий орган.  Коли  самка  готова до розмноження, то гуля стає білою.  Один з равликів заповзає на панцир іншої. Якщо другий  відповідає взаємністю, то відкидає голову до верхнього равлика,  потім вони разом качають головами і з’єднуються.  На останньому  тижні вагітності можна побачити  сформовані яйця крізь відкритий дихальний отвір равлика. Через місяць після спарювання  робиться кладка яєць  під шаром землі. Навіть  через два роки після парування  самотня  самка може відкласти зароджені яйця.  

 В землю самка відкладає світло – зелені,  або білі яйця 5,5-6 мм, з яких на  14-18 день вилуплюються маленькі равлики. Серед ахатин є живородні. Ахатина іраделія народжує 20-25 маленьких равликів.  Малеча інших  видів сидить в землі, поки не з’їсть шкарлупку яйця, а потім через кілька днів виповзає на поверхню. У деяких видів  через 10 днів з’являється наступна кладка.  Ростуть дуже швидко до року, потім темпи росту зменшуються. Якщо треба виростити  равлика великого розміру, то його відсаджують окремо і не дають розмножуватись.  Живуть равлики до 10 років. В  країнах Африки  ахатини є сільськогосподарськими шкідниками. Особливо люблять цукровий тростину.  В Америці за утримання цих равликів  введено смертельну кару. У Франції їх вирощують на спеціальних фермах і готують в ресторанах. На Україні і Росії через   холодні зими равлики не становлять небезпеки, вони не виживають при від’ємних температурах, тому становлять інтерес, як  тваринки для домашнього утримання.  

танні 5 років серед тих, хто цікавиться тваринками,  стали популярні гігантські равлики ахатини, які родом з країн з  тропічним кліматом. 
Категорія: Статті про місто | Додав: Admins (12.12.2011)
Переглядів: 975
Copyright MyCorp © 2024