21 жовтня в Гадячі зробили першу операцію по видаленню жовчного міхура за новою технологією. Зараз готується друга. Звичайно під час таких операцій робився великий розріз, щоб дістатися печінки хворого. За гроші , надані районною радою, півтори року тому було куплено «хірургічну стойку для виконання лапароскопічних операцій». Апарат має вигляд етажерки, на верхній поличці якої розміщено монітор, на інших - прилади і безліч дротів. Під час операції хірург робить чотири невеликі розрізи, вставляють трубки , вводиться камера, накачується близько 12 літрів вуглекислого газу. Потім спеціальними приладами виймають жовчний міхур з камінцями. Весь хід операції видно на екрані монітору. – Ця операція закрита, великий розріз відсутній, - каже 55-річний Юрій Приголовкін, завідуючий хірургічним відділом гадяцької районної лікарні. Незвично, що треба дивитись не в рану, а в телевізор, коли робиш операцію. Але хворі переносять її набагато легше, на п’ятий – шостий день виходять з лікарні.
Спочатку, коли купили прилад, з’ясувалося, що інструменти не повністю пригідні для роботи. – Не перевірили зразу під час купівлі, не вистачило досвіду, щоб оцінити, каже Юрій Іванович. Потім пройшли в Полтаві так звані навчальні курси на робочому місці. Пробували зробити операцію взимку, але інструмент не підійшов, бракований Потім за сприяння голови районної ради Анатолія Цимбала докупили прилади. Спеціально запрошували лікаря з обласної лікарні, щоб проконсультував.
Операцію за новою методикою роблять три лікаря одночасно. Зараз ще допомагають лікарі з Полтави.
Перша прооперована почувається добре. Сидить на ліжку, всміхається. Її чоловік розвертає з пакету і показує камінці, які були в жовчному. Це 4 світлих завбільшки з велику ягоду вишні і 25 дрібних. Вони займають усю долоню. – У мене колись ціла колекція камінців була, каже лікар. Тепер хворим віддаю на згадку.
Юрій Приголовкін працює хірургом з 1976 року. Зараз операцію разом з ним освоїли лікарі зі стажем Олександр Гриценко і Василь Огризько. Згодом оперуватимуть і молоді хірурги. Для мешканців Гадяцького району операція безкоштовна, інші повинні зробити благодійний внесок. Юрій Іванович попереджує, що дана методика не всім хворим підходить і особливо наголошує, що ні в якому разі не можна самостійно намагатися виганяти камінці з жовчного міхура.