Понедельник, 25.11.2024, 12:55

Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гость · RSS
Категорії розділів
 
Вхід на сайт
 

 

 Каталог статей
Головна » Статті » Статті про місто

Річкові раки живуть в прибережній зоні водоймищ.

 Найбільш люблять круті береги, які складаються з піщаника, глини, або торф’яного ґрунтів.  В них ракам досить зручно рити нори. Раки дуже чутливі до якості води.  Якщо в річці, або ставку мешкають раки, то можете бути впевнені в  абсолютній чистоті води.  – Кажуть, що раки їдять те, що  гніє. Це правда відносна, - каже чоловік, який займається розведенням раків в одному з сіл Гадяцького району. Просить прізвища не називати.  Тварина їстиме тільки те, що почало розкладатися в воді. Киньте дохлу курку, або щось інше у воду. Він навіть не приторкнеться. А якщо щось у воді загинуло, тоді їстиме. Він чистюля. Якщо вода забруднена комунально – промисловими відходами, рак там не житиме.

  На Україні  мешкають три види раків: довгопалий, товстопалий, широкопалий.  Вони відрізняються будовою клешень і умовами проживання в залежності від солоності води. Раки мають на голові передні і задні антени – вусики, якими орієнтується в темноті, так само як люди на дотик шукають шлях по хаті, обмацуючі  стіни руками. Рак веде осідлий спосіб життя. Нори довжиною  понад  метр вириває на  глибині 2 – 8 метрів. Вхід до житла відповідає його габаритам, щоб не проник хижак, або родич більший за розміром.  Харчується  після заходу сонця, та на світанку. Інший час сидить в норі і охороняє її, висунувши назовні тільки клешні. Їдять раки рибу, черв’яків, личинок  комарів, поденок, жаб, пуголовків,водяну рослинність. Буває, що  за їжею вночі вилазить з води, без якої може обходитись від 7 до 30 діб. Пересуватися  вміє дуже швидко. Здобич стискує клешнями, як лещатами. З’їдає не зразу. Смакує, відщипує маленькі шматочки, і відправляє їх до рота.   

Статево зрілим тварина становиться в з роки. В цей час довжина рака дорівнює 7-8 сантиметрів. Самців звичайно в 2-3 рази більше, ніж самок.  Паруються  раки в жовтні - листопаді. Один самець запліднює 3 – 5 самок.  Через 3 тижні самка відкладає  до 6 тисяч ікринок  на черевних ніжках і півроку їх там носить.  Вона ховається в нору, рідко виходить шукати їжу. На  початку літа з’являються рачки, схожі на великих раків. Спочатку 10 – 12 діб вони перебувають  під її захистом. Потім починають самостійне життя.

Категорія: Статті про місто | Додав: Admins (08.11.2011)
Переглядів: 574
Copyright MyCorp © 2024