Понедельник, 25.11.2024, 12:43

Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гость · RSS
Категорії розділів
 
Вхід на сайт
 

 

 Каталог статей
Головна » Статті » Статті про місто

Битва за церкву! Конфлікт в Веприку

Громада села Веприк Гадяцького району вирішила відбудувати  Свято Миколаївську церкву, яка працювала ще в 1800 році. Остання служба в храмі відбулась в тридцяті роки   минулого  сторіччя. Служіння відбувались також під час фашистської окупації. Старовинна будівля  розташована понад трасою, що веде від Гадяча до Лебедина. На будівлі є табличка радянських часів, яка засвідчує, що вона є пам’ятником архітектури і охороняється законом.  Настоятелем храму тимчасово призначили Ростислава Степанюка,  представника Київського патріархату. Отець Ростислав почав правити службу в ще не відбудованій церкві. Неподалік від Свято Миколаївської церкви в селі є ще Свято Успенська  церква, яка належить громаді Московського патріархату, в якій також проходять служби. Настоятель -  отець Олександр.  Генеральний директор «Полтава нафто газ геологія» Генадій Сікалов дав гроші на  відбудування  Свято Миколаївської церкви і  10 тисяч доларів на ремонт   Свято Успенської. В четвер 4 червня до Веприка приїздив Владика Федір з 10 священиками, правив службу у Миколаївському храмі. Владика Федір пропонував провести спільну службу спочатку біля однієї церкви, потім біля іншої. Не погодилися. – Ввечері отець Олександр приходив до мене по ключі від храму, я не дав, - розповідає прораб будівництва Олександр Стороженко, а потім додає – За ним  приходив староста Успенської церкви з монтировкою, щоб двері відкрити, так ми його прогнали.  В п’ятницю 5 червня до Миколаївської церкви приїхали  представники Московського патріархату і повідомили, що Владика Філіп призначив священиком в Миколаївську церкву отця Григорія з міста Комсомольська Полтавської області. Таким чином в одному храмі стало два настоятеля від різних церковних конфесій. В суботу зранку біля старовинного  храму провів службу отець Ростислав. Тільки  но він поїхав,  до церкви підійшли   представники Успенської церкви, почалась їх  служба. Серед віруючих  вепричан було небагато, в основному це були жителі Гадяча. - Отець Григорій проводить вичитку. Він сильний батюшка, має велику благодать. До нього їдуть з усієї Полтавської області,- каже жіночка. Тому ми й приїхали з Гадяча.

 В суботу і неділю під час служби отець Григорій  разом з отцем Олександром перед Миколаївським храмом вигонив біса з чорнявого вусатого чоловіка. Цей чоловік проживає в Гадячі. - Два дні в молитвах отця Григорія звучали заклинання Богом в адресу всіх, хто був на молитві  отця Ростислава в четвер, - каже сільський голова Олексій Ковальов. - Навіть генерального спонсора Генадія Сікалова згадав, секретаря Полтавської єпархії Київського патріархату Миколу Крапача, представників гадяцької влади та  прораба Олександра Стороженка. - Наших жінок теж не забув, - підтвердив прораб. Після служби отець Григорій пояснив, що він, Голий Григорій Степанович  має свідоцтво про реєстрацію  статуту релігійної громади від 31.05.95 року.  - З цього дня зареєстровано статут Свято Миколаївської Української Православної церкви  Московського патріархату в .селі  Веприк і навколишніх пунктах. На основі  статуту ми і діємо, - пояснює отець Григорій. – А сейчас вони не передали, а украли зовсім другим лицям і під другим названієм, - каже Григорій Степанович в присутності оточуючих його віруючих. Ми плануємо тільки молитись, ми людей ведемо  до царства Божого, а не до страждань а таті і вори приходять в вовчих шкурах і тихенько роблять поза громадою.  Ті люди прилещаються грошам, а наші не прильщаються, -  завершив свою відповідь священик.


Статут по реєстрацію громади  має і інша сторона конфлікту. Крім того вони мають ще  документ про рішення сільської ради  від 18.02. 2009 року про  передачу громаді  будівлі Свято Миколаївської церкви  в селі Веприк по вул. Васюти.

В понеділок 8 червня  в Свято Успенській церкві  відбулась святкова служба. Приїздили Владика Філіп, близько 30 священиків і багато віруючих з Гадяча. Біля Миколаївської церкви теж  відбулось ранкове і денне богослужіння. Понад 100 віруючих з Веприка і навколишніх сіл молилися  українською мовою в стінах недобудованої церкви.  - Ми хочемо слухати батюшку на своїй мові і розуміти, що ми просимо від Бога,- каже прихожанка Надія. Поруч з храмом  знаходилась міліція і понад 30 членів Української Народної партії  з Гадяча і Полтави. Цього дня представники Успенської церкви  до Миколаївської не  приходили.


Категорія: Статті про місто | Додав: Admins (07.06.2009)
Переглядів: 1176
Copyright MyCorp © 2024