Понедельник, 25.11.2024, 16:34

Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гость · RSS
Категорії розділів
 
Вхід на сайт
 

 

 Каталог статей
Головна » Статті » Статті про місто

Палять стерню, горить усе живе.

Великим лихом для усього живого стали масові підпали стерні на полях Гадяцького району.  Раніш сільськогосподарські підприємства тримали  багато корів, свиней, овець. Тому залишки соломи, кукурудзи були на вагу золота. Їх збирали і відвозили на ферми і до людських подвір. Зараз худоби не тримають, витрачати паливо на обробку поля не бажають, тому  підпалюють залишки  торішнього врожаю на ланах.-Всі поживні рештки палять. Коли горить поле, разом горить і лісосмуга і обочина шляху,- розповідає  мисливець організації «Факел» Василь Бузало. На землі вбивається все живе, всі малі комахи і звірки, яких ми навіть не бачимо.

-         Нема ніде такого, як в Гадяцькому районі цей рік, - підтримує Василя Григоровича голова екологічної комісії району  Станіслав Литвиненко.  Усе чорне.

В гідрологічному  заказнику державного значення  Артополот, що поблизу села Краснознаменка запалили очерет. А там  гніздівля диких свиней.  Спалили поросят з свиноматкою. Близько 40 кіз підгорілих вискочили,  – з болем продовжує розповідь Станіслав Володимирович.

В Гадяцькому районі  майже у усіх селах сільським господарством займаються фірми. Голови сільрад матеріально залежні від їх  керівництва. Особливо зараз при відсутності належного фінансування за кожною дрібницею іде сільрада до фірми. Тому хоч юридично за підпали відповідає сільський голова, він нічого зробити не може. А на ділі це виглядає так, ніби то хтось кинув недопалок, або поле горить від непогашеного костра.  Штраф за підпал 170 – 340 гривен для особи і 850 – 1190 для посадовця. -  І хоч видно, що поле спочатку оборюють, готують для підпалу, скласти  адмінпротокол на порушника дуже складно, - каже державний інспектор з  охорони навколишнього середовища в Полтавській області Сергій Девицький. Навіть якщо спіймати на полі, то скажуть,  що якраз тушать. А керівництво пояснить, що наказу не давало. Тракторист буде запевняти, що воно само загорілось. На суді легко довести, що навіть пійманий на полі  працівник підпал не робив. А  адмінкомісії при сільрадах не діють, - пояснює Сергій Володимирович.  Ведемо профілактичну роботу,  всі уважно слухають, а роблять так, як забажають.
Категорія: Статті про місто | Додав: Admins (25.04.2009)
Переглядів: 527
Copyright MyCorp © 2024