Понедельник, 25.11.2024, 12:48

Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гость · RSS
Категорії розділів
 
Вхід на сайт
 

 

 Каталог статей
Головна » Статті » Статті про місто

Другу водонапірну башту побудовано в Гадячі на центральному ринку.

Це найвища точка міста. В 2006 році  почала працювати перша башта в одному з великих районів міста – Заярі.  Тепер мешканці вулиць Заяру  користуються водою цілодобово. Вони складають третину населення міста.  Жителі центру не мають води в кранах з 11 вечора до 6 години ранку. Коли почне працювати друга вежа, всі  мешканці міста матимуть воду цілодобово. Крім того, нова вежа дасть 30 % економію електроенергії. -  Труби не будуть отримувати гідро удару, - пояснює колишній майстер «Гадячжитла», який не побажав назватися. В Гадячі вода зі свердловини  має температуру до 26 градусів тепла. За ніч пусті труби остивають  до  6 градусів.  Вночі  труби без води  їсть кисень,-  продовжує чоловік. А потім вранці в труби подається знову тепла вода, вона рве труби. Тому в місті часті пориви труб. І тоді води немає і вдень.



Роботи ведуться за рахунок державної субвенції, міського і районного бюджетів.   Будівництво і обладнання 24 метрової  башти коштує 639 тисяч гривен в цінах цього року.  Вже виконані всі цегляні роботи. Використали 114 тисяч цеглин. Поруч з цегляною спорудою  на міському ринку розташована свердловина.  Проведено  монтаж  баку, який привезли з Краматорська. Його висота 8 метрів, об’єм 200 кубічних метрів. На це витратили близька 300 тисяч гривен. Для встановлення 15 тонного баку на башту визвали потужній кран з Лубен.

 На базарі зібрався натовп глядачів. Один з них не витримує. Це літній худорлявий чоловік в сірому светрі.  Поки кранівник налаштовує кран на роботу, він залазить по драбині на  металічний бак. – Мій родич на флоті піднімався на крані, так я хоч тут на висоту піднімусь, - пояснює він, страшенно задоволений своїми діями і  наполягає, щоб його фотографували.    Кран повільно піднімає ємність.  Це йому не вдається.  Не вистачило довжини стріли близько трьох метрів. Глядачі розійшлись ні з чим. Бак знову встановили  поруч з баштою. В натовпі говорять, що більший кран є в Краснограді Харківської області. - Робота Лубенського крану коштує не менше 15 тисяч, а скільки ж витратять на другий?, - розмірковує водій машини, що стоїть неподалік від дійства.

 Загальна висота башти з баком  32 метри. Це надасть можливість подавати воду у вже існуючі  п’ятиповерхові будинки міста та восьмиповерхові, будівництво яких розпочинається.

Зараз воду в  Гадячі  добувають з 9  артезіанських  свердловин з глибини 1160 метрів. З  них вода  збирається в 2 резервуари по 1000 кубометрів кожен.  Потужними насосами під тиском 8 атмосфер  подається до споживачів.
Категорія: Статті про місто | Додав: Admins (07.09.2009)
Переглядів: 565 | Теги: Гадяч, заяр, водонапірна башта
Copyright MyCorp © 2024